• با ما در تماس باشید

    همواره برای ما این امکان وجود دارد که به مشتریان خود مشاوره تخصصی در زمینه کنترل و بهینه سازی احتراق را ارائه دهیم.

     

مطالب این صفحه توسط تیم فنی شرکت فروزان شعله تهیه گردیده است.

کپی برداری و انتشار مطالب به هر نحو تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.


تشخیص شعله در سیستمهای احتراقی

بخش اول


تشخیص شعله در فرآیند احتراق اغلب پیچیده تر از تصور اولیه است.

انواع آشکارسازهای شعله به طور گسترده ای در سیستمهای کنترل احتراق و در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی ، فرآیندی و تولید برق استفاده می شود. آشکار سازهای شعله یکی از حساس ترین و مهمترین تجهیزات در حفظ ایمنی سیستمهای احتراقی میباشند.

 تجهیزات دتکتور شعله در کاربرد کلی به دو گروه عمده زیر تقسیم میشوند:

 

گروه اول : آشکارسازهای محیطی با کاربرد استفاده در سیستمهای F&G که در ترکیب با انواع دتکتورهای گاز بخشی از سیستمهای اعلام و اطفاء حریق در طیف گسترده ای از صنایع میباشند. از جمله مهمترین کاربری این نوع آشکار سازهای شعله عبارتند از سکوهای نفتی و گازی دریایی (Offshore Oil & Gas E&P), سکوهای نفتی و گازی خشکی (Onshore Oil & Gas E&P), پتروشمی ها و پالایشگاهها (Refinery and petrochemical industries), صنایع دریایی (Marine Industries), ترمینالهای توزیع سوخت , مراکز ذخیره سوخت و خطوط انتقال سوخت (Tank Farm and Terminals, Pipeline) و .............. 

 

گروه دوم : آشکار سازهای مرتبط با پایش شعله در سیستمهای کنترل احتراق (Combustion Control Systems) که به عنوان یکی از حساس ترین تجهیزات زنجیره ایمنی سیستمهای کنترل احتراق کاربرد کلیدی و وسیعی دارند.

هر یک از این دو گروه از دتکتورها استانداردهای ساختاری مجزایی  در تولید داشته و به هیچ وجه نمیتوان آشکارسازهای تولید شده بر اساس هر یک از کاربردهای بالا را جایگزین یکدیگر نمود.

نمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فروزان شعله نمایندگی انحصاری شرکت لمتک آلمان در ایران می باشد.

LAMTEC Iran  |Foruzan Shole Energy engineering Company | Telephone: +98 (21) 44007200 | info@LAMTEC.ir