• با ما در تماس باشید

    همواره برای ما این امکان وجود دارد که به مشتریان خود مشاوره تخصصی در زمینه کنترل و بهینه سازی احتراق را ارائه دهیم.

     

مطالب این صفحه توسط تیم فنی شرکت فروزان شعله تهیه گردیده است.

کپی برداری و استفاده از مطالب به هر نحو تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.


بهینه سازی احتراق در مشعل

بخش چهارم


در کنار استفاده از این سیستم به منظور اطمینان از ایمن ماندن شرایط احتراق ، سیستم به یک سنسور اکسیژن ایمن نیاز است. سطح اکسیژن 0.4 درصد در گازهای احتراقی معمولا به عنوان آستانه ایمنی تنظیم میگرددو اگر میزان اکسیژن در گازهای حاصل از احتراق به این سطح برسد، عملکرد کنترل COe  متوقف و یک پیام اخطار توسط سیستم ایجاد میگردد.

سنسور KS1D سنسوری ترکیبی مبتنی بر فناوری اکسیدزیرکونیوم ساخت شرکت LAMTEC آلمان است که مقادیر اکسیژن (O2) و COe را به صورت همزمان اندازه گیری مینماید.

با ترکیب سنسور KS1D و ترانسمیتر LT3F میتوان فرایند COe کنترل را تنها با استفاده از نصب یک سنسور در  دودکش سیستمهای احتراقی به انجام رساند.

ترانسمیتر LT3F ساخت شرکت LAMTEC المان مقاوم در برابر خطا(Fail safe)  بوده و از دو سیستم  پردازنده جداگانه برای بررسی سیگنالهای سنسور KS1D استفاده و جهت جلوگیری از هرگونه خطا به صورت مداوم مقادیر را با یکدیگر مقایسه مینماید.

یکی از مشکلات عمده استفاده از سیستمهای کاهش اکسیژن (O2 trim ) وجود روزنه یا درزهایی در کانال دودکش و نشت هوای محیط و ترکیب آن با گازهای حاصل از احتراق و خطا در میزان اندازه گیری اکسیژن در گازهای احتراقی  و در نتیجه بروز خطا در عملکرد سیستم است این مشکل به صورت وسیعتر خود را در بویلرهایی با فشار محفظه احتراق منفی و دارای فن مکش دود (Induced draft fans / ID fan)   نشان میدهد .

کنترل مبتنی بر COe گزینه بسیار ایمن تری است زیرا تحت تأثیر نشتی هوا  و ترکیب آن با گازهای حاصل از احتراق نیست. در سیستم COe کنترل احتراق ناقص تنها منبع COe است ، بنابراین اگر مقادیری از آن در گازهای حاصل از احتراق  تشخیص داده شود ،بهره بردار می تواند از وجود مشکلی در سیستم مطمئن باشد.

کنترل COe به طور گسترده ای در اروپا مورد استفاده قرار گرفته است .اما هنوز مزایای آن در ایران  شناخته نشده است. شرکت  LAMTEC  آلمان تجربه گسترده ای در زمینه کنترل احتراق و بهینه سازی ان با استفاده از  کنترل COe دارد . این شرکت سیستم COe کنترل را برای اولین بار در سال 2004 معرفی کرد. سیستم COe کنترل جهت بهینه سازی احتراق در تمام سیستم های کنترل احتراق ساخت LAMTEC آلمان کاملاً در دسترس است.

 

نمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فروزان شعله نمایندگی انحصاری شرکت لمتک آلمان در ایران می باشد.

LAMTEC Iran  |Foruzan Shole Energy engineering Company | Telephone: +98 (21) 44007200 | info@LAMTEC.ir