• با ما در تماس باشید

    همواره برای ما این امکان وجود دارد که به مشتریان خود مشاوره تخصصی در زمینه کنترل و بهینه سازی احتراق را ارائه دهیم.

     

مطالب این صفحه توسط تیم فنی شرکت فروزان شعله تهیه گردیده است.

کپی برداری و انتشار مطالب به هر نحو تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.


سیستمهای کنترل الکترونیکی هوشمند در کنترل فرایند احتراق مشعل ها

بخش سوم


روشهای کارکرد انعطاف پذیر

درحال حاضر این کنترلرهای الکترونیکی امکان ایجاد عملکردهای ویژه را هم ارائه می دهند که مورد توجه مصرف کنندگان خاص میباشد.


روشن شدن بدون پاکسازی اولیه 

EN676 پیشنهاد امکان روشن شدن مجدد مشعل بدون پاکسازی اولیه را می دهد. این امر تنها به کمک تجهیزات الکترونیکی هوشمند و قابل اطمینان به دست می آید و هنگام کار مشعل های گاز سوز سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. همچنین زمان استارت تا شروع به کار مشعل نیز کاهش می یابد.

 

تغییر نوع سوخت

احتمالات متعددی برای تغییر نوع سوخت (به عنوان مثال از سوخت مایع به گاز) پیشنهاد می شود. از یک سو به کمک مشعل های خاص امکان سوئیچ کردن مستقیم بدون اینکه نیازی به تصفیه یا پاکسازی اولیه باشد فراهم است در این روش عملکرد مشعل دچار وقفه نمی شود و تنها برای لحظه ای کوتاه خروجی مشعل افت پیدا می کند.

روشی که اصطلاحا "تغییر نوع سوخت به صورت تدریجی " نامیده می شود ابدا تاثیری روی خروجی دیگ بخار یا کوره ندارد. در اجرا، در مرحله گذار گاز و سوخت مایع به طور همزمان برای ایجاد شعله مورد استفاده قرار می گیرند. همیشه مجموع انرژی این دو سوخت برابر با خروجی مورد نیاز مشعل است. طی مرحله گذار، ممکن است فرایند احتراق به هر گونه تغییر بار واکنش نشان دهد. شکل 3 مثالی از این نوع گذار را نشان می دهد

کارخانجات می توانند از این انتخاب برای مطالبه شرایط مصرف مطلوب تر سوخت استفاده کنند بدون اینکه تاثیری روی خروجی دیگ بخار یا کوره داشه باشد.


شکل 3. مراحل فرایند تغییر اتوماتیک سوخت(از سوخت گاز به سوخت مایع) در یک سیستم پیشرفته کنترل الکترونیک


استفاده همزمان از چند سوخت

اگر طی مرحله تولید پس ماندها و ضایعات قابل احتراق تولید شود، چه چیزی روشن تر از آن است که این مواد را در کوره یا دیگ بخار سوزاند؟ این روش ضمن صرفه جویی انرژی، مناسب با محیط زیست است. با اینحال از آنجایی که معمولا این ضایعات در مقادیر متغیر و کیفیتهای ناپیوسته تولید می شود، الزامات مربوط به سیستم مدیریت مشعل های الکترونیکی عملکرد امن و قابل اعتماد را در چنین شرایطی تضمین می کنند. سیستم مدیریت احتراق FMS از LAMTEC سیستمی است که احتراق با سوخت چندگانه را بدون سنجش های کمیتی دشوار و پرهزینه و با حداکثر شرایط ایمنی و منطبق با استانداردهای جهانی تحقق می بخشد


سوئیچینگ قابل انعطاف بین منحنی ها

با داشتن یک مشعل مختلط، اغلب ضروری است تا حین کار به منحنی دیگر سوئیچ کرد. برای مشعل های بزرگتر، سیستم تنظیم مرکب سوخت به هوا احتمال ذخیره سازی دسته منحنی های متفاوتی را برای انواع مختلفی از کارکرد مهیا می کند. سوئیچ کردن بین دسته منحنی ها حین کار باید تحت شرایط کارکرد ایمن باشد و نباید تاثیر منفی روی نسبت سوخت به هوا داشته باشد.

نمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فروزان شعله نمایندگی انحصاری شرکت لمتک آلمان در ایران می باشد.

LAMTEC Iran  |Foruzan Shole Energy engineering Company | Telephone: +98 (21) 44007200 | info@LAMTEC.ir